Nedavna porast dela na daljavo je opozorila na omejitve uporabe virtualnega zasebnega omrežja (VPN). Čeprav je bil tradicionalni VPN desetletja označen kot najbolj varen način dela na daljavo, sedaj podjetja iščejo alternative, ki bi bile prilagojene sodobnim izzivom in ciljem. Z boljšo varnostjo, bolj natančnim nadzorom in boljšo uporabniško izkušnjo je ZTNA pametnejša izbira za varno povezovanje iz oddaljenih dostopov.
Tri ključne pomanjkljivosti VPN-jev
Pet prednosti ZTNA oz. Zakaj je ZTNA boljša izbira?
Za razliko od tradicionalnega VPN pristopa, ki predvideva, da je vsak znotraj kroga uporabnikov vreden zaupanja, ničelno-zaupanje uvaja drug pristop. Nobeni napravi ali uporabniku se ne zaupa, dokler ni dokazano drugače.
Tudi če je uporabnik dobil dovoljenje za dostop do enega področja omrežja ali aplikacije, to še ne pomeni, da je uporabnik dobil dostop do drugih področij. Za izvajanje celovite strategije brez zaupanja v zelo porazdeljenem okolju, morajo skrbniki omrežja nadzorovati, kdo lahko dostopa do katerih aplikacij, ne glede na to, kje se ti uporabniki ali aplikacije nahajajo.
Prednosti rešitve Fortinet ZTNA
Za izgradnjo rešitev za dostop do omrežij z ničelnim zaupanjem so potrebne različne komponente: odjemalci, proxy strežnike, ter programi za avtentikacijo in varnost. S Fortinet rešitvami lahko preprosto vzpostavite dostop z ničelnim zaupanjem prek enega ponudnika, z enim nadzornim sistemom.
Požarni zidovi naslednje generacije FortiGate (NGFW) in FortiClient za zaščito končnih naprav, uporabljajo zmogljivosti ZTNA s poenostavljenim nadzornim sistemom za upravljanje. Ista prilagodljiva politika dostopa do aplikacij in se uporablja ne glede na to, ali so uporabniki v omrežju ali zunaj njega. ZTNA, ki je vgrajen v FortiOS, je tesno integriran v Fortinet Security Fabric, kar omogoča enostavno upravljanje in vrhunsko vidljivost.