Naša platforma in storitve v oblaku se odzivajo in prilagajajo potrebam sodobnih podjetij in IT strokovnjakov, ter jim pomagajo premagovati vse izzive poslovanja. To vključuje učinkovito vodenje celotne digitalne preobrazbe podjetja, posodobitev IT sistemov, agilen razvoj, implementacijo pravih rešitev ter nenazadnje – optimizacijo stroškov podjetja.
Kaj nam omogoča AVD?
Naši naročniki lahko pričakujejo visoko razpoložljivost in odzivnost, zmanjšano tveganje, visoko mero prilagodljivosti in strokovno podporo naše visoko usposobljene certificirane ekipe. Storitev, ki je v zadnjem času močno v porasti se imenuje Microsoft Azure Virtual Desktop iz katere lahko že sami razberemo, da gre za storitev, ki nam omogoča delo na virtualiziranem namizju, ne glede na to od kje prihajamo. Gre za idejo, da se lahko iz dovoljenih lokacij po vsem svetu povežemo do določene aplikacije ali virtualnega računalnika in delo opravljamo nemoteno.
Predvsem nam omogoča to, da lahko do aplikacij oziroma navideznih računalnikov dostopamo iz katere koli lokacije in dostopamo le do tega za kar so nam določene pravice.
Omogočena je dostopnost uporabnikov iz On-Premise okolja, ki so sinhronizirani v oblak. V ozadju gre tukaj za povezljivost dveh omrežij (On-Prem in pa Azure omrežje). Dva najbolj uporabljena načina sta SiteToSite VPN in pa Express Route. Pri S2S, gre za vzpostavitev tunela med obema omrežjema medtem ko Express Route teče po najetem fizičnem vodu do Azure okolja.
Sestava
AVD je sestavljen iz štirih ključnih komponent:
Skupek vseh zgoraj omenjenih komponent sestavlja celotno rešitev AVD.
Primerjava z terminalskih strežnikom
Ko omenjamo Azure Virtual Desktop se moramo nujno dotakniti tudi storitve z imenom Terminalski strežnik. Terminalski strežnik je zelo poznan vsem, ki so se kdaj ukvarjali z Windows strežniki in implementirali dostop izven lokacije podjetja. Konfiguracija, ki jo je potrebno pripraviti na terminalskih strežnikih je lahko zelo kompleksna, saj je odvisna od velike števila drugih dejavnikov. Tehnologija je tudi že zelo stara in jo Microsoft počasi opušča.
Lahko rečemo, da je Azure Virtual Desktop nekakšna zamenjava za to tehnologijo, saj omogoča podobne funkcionalnosti, ki so posodobljene in prinašajo več prednosti uporabnikom. S pomočjo te tehnologije lahko uporabniki dostopajo do vseh aplikacij, ki so objavljene na portalu. Uporabnikom znotraj AVD portala dodelimo dostope do aplikacij in jih dodamo v poljubne skupine (Workspace). Tako lahko vsem uporabnikom zagotovimo točno tiste aplikacije, ki jih za svoje delo potrebujejo, hkrati pa omejimo dostope do ostalega okolja in s tem zagotovimo večjo varnost.
Znotraj Azure Portala, lahko analiziramo delovanje AVD-ja, spremljamo cenovno učinkovitost, preverjamo delovanje, omogočamo varčevanje, povečujemo ali zmanjšujemo instance glede na promet, vklapljamo in izklapljamo virtualne računalnike glede na porabo ali časovne omejitve.
Primeri uporabe AVD
AVD je primeren za podjetja različnih velikosti, kjer večji delež zaposlenih dela od doma, iz različnih lokacij in hibridno. Spodaj je navedenih nekaj primerov dobre prakse uporabe AVD.
Zahteve glede varnosti in skladnosti s predpisi
Sektorjem finančnih storitev, zdravstvenega varstva in vlade s svojimi regulativnimi politikami in strogimi varnostnimi normami ne bo treba skrbeti za zasebnost podatkov, varnost in skladnost z AVD.
Standardiziranje operacij
Ko so podjetja podvržena združitvam in prevzemom ali morajo sodelovati s podjetji izvajalcev, se lahko zaposlenim zagotovi AVD za standardizacijo operacij.
Omogočanje fleksibilnosti delovne sile
BYOD zaposleni, terenski delavci in zaposleni v klicnem centru in tisti, ki delajo z različnih lokacij, lahko kljub razlikam v napravah, ki jih morda uporabljajo za dostop do virov organizacije, delajo z enotno rešitvijo – AVD.
Specializirani primeri delovne obremenitve
Inženirska in projektantska podjetja, podjetja, ki uporabljajo stare aplikacije v IT sektorju za razvoj in testiranje programske opreme, pogosto potrebujejo edinstvene rešitve za uvajanje svojih edinstvenih delovnih obremenitev. AVD je popolna rešitev za ravnanje s takšnimi scenariji.
Kaj omogoča Azure Virtual Desktop?
Prednosti uporabe Azure Virtual Desktop
AVD je primeren za podjetja različnih velikosti, kjer večji delež zaposlenih dela od doma, iz različnih lokacij in hibridno. Spodaj je navedenih nekaj primerov dobre prakse uporabe AVD.
Manjši stroški
Z migriranjem svojih on-prem računalnikov in aplikacij v Azure z AVD, so lahko podjetja stroškovna učinkovita pri izvajanju virtualizacij namizij z operacijskim sistemom Windows. Zmanjšajo se tudi stroški licenciranja, saj v okolju AVD ne potrebujete dodatnih licenc za dostop odjemalca, kot bi to zahtevali strežniški OS.
Večja fleksibilnost
Migracija IT infrastrukture v oblak poenostavlja delovanje in uporabo aplikacij tako IT oddelku, kot tudi končnim uporabnikom. Končni uporabniki lahko dostopajo do svojih namiznih računalnikov in aplikacij iz različnih naprav in brskalnikov. Aplikacije Office 365 so optimizirane za delo z AVD in izkušnja končnega uporabnika je gladka. V AVD so uporabniški profili in aplikacije shranjeni ločeno, kar lahko izboljša prilagodljivost in razširljivost.
Združljivost z Office 365
Prednost migracije na AVD je velika količina storitev in virov v oblaku, ter boljša integracija z izdelki Office 365. Ta je prilagojen integraciji z AVD in zagotavlja izboljšano delovanje tako Office 365, kot tudi drugih aplikacij, ki zahtevajo hitro odzivnost in minimalne zamudo pri delovanju.
Azure Virtual Desktop je primeren za vse, ki že uporabljate Terminal Server za dostop do vašega virtualnega okolja in tiste, ki bi tovrsten dostop radi vzpostavili. AVD je naprednejša rešitev, ki poleg funkcionalnih prednosti omogoča tudi lažje vzdrževanje in nadzor nad porabo sredstev. Večja stroškovna učinkovitost pomeni, da lahko dostop omogočimo več uporabnikom, ki lahko med sabo sodelujejo in delajo od praktično iz katerekoli lokacije.
Zavedamo se, da je hibridno delo in delo od doma nova realnost, s katero se spoznavamo v vseh podjetjih in tudi predvidevamo, da bo ostala v prihodnje. AVD omogoča zaposlenim, da lahko svoje delo nemoteno opravljajo iz katerekoli lokacije Idealen je za podjetja, kjer je delo hibridno (delno od doma, delno v pisarni), za zaposlene, ki delajo pretežno na terenu, za zunanje izvajalce, ki potrebujejo zgolj začasen dostop do točno določenih aplikacij ali podatkov podjetja in za tiste, ki uporabljajo različne naprave.